Pomorskie świadczy nocną i świąteczną opiekę w 33 miejscach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2017 16:30

W 33 miejscach w województwie pomorskim będzie dostępna od 1 października nocna i świąteczna opieka zdrowotna - poinformował rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Mariusz Szymański. Od piątku (29 września) będzie działać specjalna infolinia.

Pomorskie świadczy nocną i świąteczną opiekę w 33 miejscach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pomoc pacjentom będzie udzielana w szpitalach i oddziałach ratunkowych zlokalizowanych w Miastku, Bytowie, Człuchowie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Tczewie, Gniewie, Starogardzie Gdańskim, Kobylnicy, Ustce, Sztumie, Lęborku, Kościerzynie, Pucku, Kwidzynie, Chojnicach, Czersku, Kartuzach, Sierakowicach, Wejherowie, Sopocie, Rumi, Pruszczu Gdańskim.

Więcej niż w jednej lokalizacji lekarze będą udzielać porad chorym w Gdańsku (5), Gdyni (3) oraz w Słupsku (2). Lista ośrodków znajduje się na stronie internetowej www.nfz-gdansk.pl.

Pomorski NFZ uruchamia telefon informacyjny dla pacjentów (58 350 16 24), pod którym uzyskać będzie można szczegółowe informacje dotyczące miejsc udzielania świadczeń z zakresu nocnej i całodobowej świątecznej opieki zdrowotnej na obszarze Pomorskiego; będzie działał od godziny 18 w piątek do godziny 8 w poniedziałek.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzielana jest w godzinach 18-8 w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

Z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej udzielanej w punktach nocnej i świątecznej pomocy można skorzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem na zdrowiu, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze