Pomorskie: sanepid skontrolował stan szkolnych toalet, jest kiepsko

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2012 10:08

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku przeprowadziła kontrolę w 845 placówkach oświatowych w województwie. Stan wyposażenia łazienek i toalet - jak się okazuje - pozostawia wiele do życzenia.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, w kontroli sanepidu wynika, że w co ósmej placówce uczniowie nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do utrzymania higieny osobistej.

Na 845 placówek oświatowych, w których przeprowadzono kontrolę, w 37 nie było ciepłej bieżącej wody, w 12 brakowało mydła, w 23 suszarki do rąk lub ręczników, a w trzech papieru toaletowego.

Toalety były brudne, a stan techniczny ponad dwudziestu pozostawiał wiele do życzenia. Najgorszy stan toalet odnotowano w zespołach szkół oraz w podstawówkach.

Przeprowadzone dwa lata wcześniej badania wskazywały, że złe warunki w toaletach stwierdzono w co szóstej szkole. Niewielka zmiana nie jest jednak powodem do zadowolenia, bo zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej do 1 września 2011 r. wszystkie szkoły miały definitywnie uporać się z problemem higieny - przypomina gazeta.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum