Pomorskie: podziękowali operatorce linii 112, która uratowała noworodka

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2014 17:20

18 marca br. Natalia Trędowska, operatorka numeru alarmowego 112, pomogła udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi, który zakrztusił się i stracił oddech. Dzięki jej fachowym instrukcjom maluch przeżył. W poniedziałek, 24 marca ratowniczce medycznej dziękowali rodzina dziecka oraz wojewoda pomorski.

Po pomoc pod numer alarmowy dzwoniła rodzina trzytygodniowej Lenki z miejscowości pod Malborkiem, przerażona tym, że maluch się zakrztusił i nie oddycha. Pani Natalia, z zawodu psycholog i ratownik medyczny, krok po kroku poinstruowała, jak udzielić dziecku pomocy. Dziecku udało się przywrócić oddech. Operatorka pozostała z rodziną na linii aż do przyjazdu karetki.

W poniedziałek ratowniczka spotkała się z rodziną dziecka, któremu pomogła. Dla obu stron była to bardzo emocjonująca chwila. Tym bardziej, że dziś sytuacja się powtórzyła - ta sama rodzina znów dzwoniła po pomoc dla Lenki pod numer 112 i znów udało się zareagować w porę. Dziecko przebywa w szpitalu, gdzie jest objęte profesjonalną opieką medyczną.

Natalia Trędowska w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku pracuje od grudnia 2013 r. Przyznaje, że po raz pierwszy udzielała pierwszej pomocy przez telefon trzytygodniowemu dziecku. Najbardziej obawiała się, że dojdzie do zatrzymania krążenia. Na szczęście tak się nie stało.

Ryszard Stachurski, wojewoda pomorski pogratulował WCPR organizacji pracy, a operatorce wręczył kwiaty, list gratulacyjny oraz premię.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum