Pomorskie: pediatrzy odeszli, ale nie ma zagrożenia dla oddziału?

Autor: JJ, Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2013 11:10

Gazeta Pomorska poinformowała, że dzieci w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim Sp. z o.o. są odsyłani do innych placówek z powodu braku pediatrów. Dyrektor szpitala Mariusz Trojanowski w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl dementuje te doniesienia, zapewniając że oddział dziecięcy szpitala pracuje normalnie.

Pomorskie: pediatrzy odeszli, ale nie ma zagrożenia dla oddziału?
- Tego typu informacje są nieprawdziwe. Mali pacjenci w naszym szpitalu są leczeni normalnie, mamy pełną, wymaganą obsadę pediatrów. Dyżury też są w pełni obsadzone. To prawda, że odeszło ze szpitala dwóch specjalistów, ale, mimo kłopotów w ogóle z pediatrami, poradziliśmy sobie. Szukamy w tej chwili ordynatora oddziału, na razie jest lekarz pełniący takie obowiązki - mówi dyrektor Trojanowski.

Z końcem marca ze szpitala odeszli ordynator lek. med. Robert Skowronek oraz pracujący tam pediatra. Inny odmówił pełnienia dyżurów. Lekarze zażądali podwyżek, na jakie szpitala nie stać zdaniem dyrekcji.

- To prawda, że rozmawiałem z dyrektorem szpitala w Toruniu, aby w razie konieczności skorzystać z pomocy tej placówki. My i tak jednak w skomplikowanych przypadkach korzystamy z takiej pomocy, bo nie mamy u nas oddziału, który zajmuje się specjalistyką pediatryczną. Nie jesteśmy w stanie u nas np. przeprowadzić badań nefrologicznych czy innych badań wysoce specjalistycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum