×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomorskie: mieszkańcy zyskali 31 łóżek na oddziałach geriatrycznych

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia04 lutego 2020 12:45

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ rozstrzygnął konkurs na realizację świadczeń w zakresie geriatrii. Płatnik zdecydował o podpisaniu umów z Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, łącznie na 31 nowych łóżek.

Pomorskie: mieszkańcy zyskali 31 łóżek na oddziałach geriatrycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowe kontrakty będą obowiązywać od 1 marca 2020 r. Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie zyska 25 łóżek a Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku - 6 łóżek. Obaj świadczeniodawcy mają do dyspozycji wyspecjalizowane oddziały, w których pacjent zyska dostęp do kompleksowej opieki diagnostycznej i leczniczej.

Do sopockiej kliniki, która od dłuższego czasu miała przygotowaną infrastrukturę będą trafiać pacjenci w ramach przyjęć planowych. Największą grupę chorych stanowią pacjenci, u których dopiero rozwijają się różnego rodzaju choroby i wymagają skoordynowania leczenia i optymalizacji farmakoterapii. Chodzi o to, żeby starszy pacjent nie chodził od jednego specjalisty do drugiego tylko został zdiagnozowany i leczony w jednym miejscu.

UCK aplikował obecnie jedynie o sześć łóżek, ponieważ na taką ilość jest przygotowany. Placówka planuje w przyszłości rozszerzenie oferty.

Więcej: dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum