Pomorskie: kolejny, już 8. pracownik urzędu marszałkowskiego zakażony koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 14:02

U ósmego pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP) w Gdańsku wykryto koronawirusa. Osoba ta od 19 marca była nieobecna w urzędzie i wykonywała pracę zdalną.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- Ponieważ od kontaktu wspomnianej osoby z innymi pracownikami mijają trzy tygodnie prawdopodobnie nie będzie konieczności poszerzenia grona urzędników objętych kwarantanną - poinformował w czwartek (9 kwietnia) rzecznik prasowy UMWP Michał Piotrowski.

Obecnie kwarantanną objętych jest 70 pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Obecnie zakażonych koronawirusem jest ośmiu pracowników Urzędu. "Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników UMWP objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: 48 testy z wynikiem negatywnym - dodał Piotrowski.

- Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracują m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców - zapewnił rzecznik prasowy UMWP. Przypomniał, że 80 proc. pracowników urzędu od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym.

Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu. Dotyczy to m.in. obiegu dokumentów i korespondencji.

Wszyscy urzędnicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne Generalnego Inspektora Sanitarnego, w tym odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż dwóch osób, dezynfekcja klamek, drzwi i łazienek co dwie godziny.

W środę Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni opuścił chory na COVID-19 marszałek pomorski Mieczysław Struk. Zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższy czas spędzi w domu. U samorządowca koronawirusa zdiagnozowano w sobotę 28 marca.

Robert Pietrzak (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum