Pomorskie: 75 policjantów z Pruszcza Gdańskiego zostało objętych kwarantanną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 14:57

Policjant z Pruszcza Gdańskiego zaraził się koronawirusem od najbliższej rodziny. Obecnie 75 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji musi poddać się kwarantannie. Już ich zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek w Pomorskiem.

Policjant, który miał pozytywny wynik testu, zaraził się prawdopodobnie od członka najbliższej rodziny Fot. Archiwum

Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował w środę (18 marca) PAP, że policjantów będących na kwarantannie zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek z województwa pomorskiego. Przeniesiono tam policjantów z pionu prewencji i komisariatów z pomorskiego.

- Policjant, który miał pozytywny wynik testu, zaraził się prawdopodobnie od członka najbliższej rodziny - dowiedziała się PAP w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Według nieoficjalnych informacji, wśród funkcjonariuszy objętych kwarantanną jest m.in. komendant jednostki.

Zainfekowany funkcjonariusz policji był wśród sześciu osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, który podano we wtorek (17 marca).

Na Pomorzu COVID-19 wykryto u ośmiu osób, w związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 11 pacjentów. Na kwarantannie domowej przebywa 671 osób, natomiast 2874 objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum