Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych: minister zdrowia kolejny raz nas zwodzi!

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2019 15:25

Już od pierwszej prawnej regulacji zawodu ratownika medycznego, środowisko oczekuje wyodrębnienia ustawy o zawodzie i samorządzie ratownika medycznego. Od dłuższego czasy Minister Zdrowia zapewnia nas o przygotowanym projekcie nowej ustawy, która wychodziłaby naprzeciw tym postulatom. Niestety ani projektu, ani rozpoczęcia procesu legislacyjnego nie obserwujemy - podkreśla w liście otwartym do ministra zdrowia Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych.

Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych: minister zdrowia kolejny raz nas zwodzi!
Pod listem otwartym do ministra zdrowia podpisał się m.in. prezes zarządu głównego PTRM Jarosław Madowicz. Fot. PTWP

''Jest to kolejny raz gdy Minister Zdrowia zwodzi środowisko ratowników medycznych'' - czytamy w liście otwartym datowanym na 21 czerwca.

Autorzy listu wskazują, że kadencja obecnego rządu niebawem dobiegnie końca i do uchwalenia oczekiwanej ustawy nie dojdzie.

''Minister Zdrowia kupił sobie tylko czas, by uśpić czujność i podejmowanie działań ze strony ratowników medycznych. Zaufanie środowiska zawodowego ratowników medycznych do Resortu Zdrowia zostało poważnie nadszarpnięte'' - piszą.

Stąd zarząd główny PTRM będzie podejmować wszelkie działania uświadamiające społeczeństwu, że zawód ratownika medycznego jest zawodem autonomiczny, odpowiadającym za zdrowie i życie chorych.

''Obecne działania Ministra Zdrowia są w kolizji z Jego obietnicą składaną publicznie'' - odnoszą się do działań ministra zdrowia członkowie zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum