×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Polski przedsiębiorca: tak zarabia się na kolejkach do operacji zaćmy

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia12 grudnia 2017 12:45

Waldemar Gawrol, prezes One Day Clinic, wozi polskich pacjentów do Czech na operacje usunięcia zaćmy. Szacuje, że w grudniu przewiezie 400 chorych. Gawrol nie tylko współpracuje z czeskimi szpitalami, ale otworzył także własną klinikę w Ostrawie.

Polski przedsiębiorca: tak zarabia się na kolejkach do operacji zaćmy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak tłumaczy szef One Day Clinic, doświadczenie pokazało, że idealnie trafił w zapotrzebowanie. W rozmowie z money.pl zdradza, że współpracę z czeskimi klinikami zaczął w maju 2015 roku i wówczas tylko dowoził pacjentów do klinik partnerskich. Pomysł zaczął przynosić zyski już w lipcu tego samego roku.

We wrześniu br. Gawrol uruchomił własną klinikę okulistyczną w Ostrawie - i do niej również dowożeni są chętni na operacje.

Prezes przypomina, że Polska zobligowana jest do zabezpieczenia środków na refundacje w procedurze transgranicznej i w tym roku jest to kwota 1,46 mld zł.

Wyjaśnia, że przy zastosowaniu dyrektywy transgranicznej pacjent najpierw musi ponieść koszty leczenia, a dopiero później może ubiegać się o zwrot tych pieniędzy przez NFZ. Wskazuje, że on jako pierwszy na tym rynku wprowadził model, w którym finansowanie bierze na siebie klinika, która następnie występuje o zwrot kosztów do NFZ.

Chory płaci jednak za transport, hotel ze śniadaniem na miejscu, tłumaczenie dokumentów i inne elementy związane z kompleksową obsługą. W wersji z podstawową soczewką cena takiego pakietu nie przekracza 600 zł.

Więcej: www.money.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze