Polski dominikanin z Watykanu: klonowanie ludzi jest podobne do in vitro...

Autor: PAP, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2009 11:18

Zdaniem teologa Domu Papieskiego, ojca Wojciecha Giertycha, które wyraził na łamach watykańskiego dziennika "L

Dominikanin przypomniał, że "to Bóg stwarza z niczego nieśmiertelną ludzką duszę i obdarza nią każde poczęte dziecko. Kiedy do poczęcia dziecka dochodzi w następstwie grzechu cudzołóstwa, kazirodztwa, gwałtu bądź in vitro, Bóg także stwarza nieśmiertelną duszę, chociaż forma udziału rodziców w tym przekazywaniu życia jest naganna".

Dalszą część artykułu ojciec Giertych poświęcił konsekwencjom klonowania ludzi: "klon będąc przedmiotem formy biologicznego niewolnictwa będzie na stałe naznaczony przez fundamentalną zależność od preferencji swego autora. Dziecko narodzone w sposób sztuczny nie dla dobra jego samego, ale tylko po to, by usatysfakcjonować potrzeby czy aspiracje swych „producentów” będzie zawsze naznaczone przez to niewolnictwo" - dodał polski duchowny z Watykanu.

"Jeśli okaże się, że rezultat klonowania człowieka jest w jakiejś mierze uszkodzony, skłonność mentalna będąca u podstaw tego przejawu manipulacji jest taka, że doprowadzi do uznania uszkodzonego klonu nie za dziecko, które należy przyjąć i kochać niezależnie od jego słabości, lecz za nieudany rezultat technologicznego eksperymentu, który można wyeliminować ponieważ nie osiągnęło spodziewanego standardu"- ocenił dominikanin.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum