Polska Izba Ochrony o zagrożeniu koronawirusem: wydaliśmy firmom zalecenia dot. postępowania

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 09:54

Wydaliśmy zalecenia dla pracowników firm ochroniarskich zrzeszonych w PIO co do postępowania w przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z osobą zakażoną koronawirusem - mówi prezes zarządu Polskiej Izby Ochrony Marcin Pyclik.

Izba przygotowała listę zaleceń dla firm Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prezes zaznaczył, że pracownicy chroniąc obiekty muszą przede wszystkim zadbać o profilaktykę i o bezpieczeństwo własne.

- Sprawdzamy, czy osoby przebywające w chronionych obiektach nie wykazują objawów choroby, wtedy ograniczamy z nimi kontakty. W przypadku obiektów, w których pojawia się dużo osób z zagranicy, kontakt ten powinien odbywać się z pewnej odległości - dodał.

Pyclik podał, że niektóre zrzeszone w PIO firmy wyposażyły swoich pracowników dodatkowo w rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk oraz dotykanych powierzchni, jak klamki, blaty, toalety.

- Z tymi środkami jest niestety kłopot, bo obserwujemy poważne braki. Ciężko jest je zamówić - zauważył Pyclik. Dodał, że PIO przygotowała też dla firm informacje, gdzie znajdują się oddziały zakaźne wraz z kontaktami do tych jednostek.

Dodatkowe zalecenia obejmują również informacje dotyczące higieny i dezynfekcji własnej, czyli częste mycie rak i używanie rękawiczek.

Pyclik dodał, że firmy ochroniarskie zwracają także uwagę na stan zdrowia swoich pracowników, a w przypadku choroby informują, by nie pojawiali się w pracy.

Marcin Chomiuk - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum