Polscy specjaliści opracowali nowy poradnik żywienia niemowląt

Autor: Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2014 13:07

Kiedy i jak wprowadzać różne pokarmy do diety niemowlęcia? Jak uniknąć najczęstszych błędów żywieniowych? Czy są pokarmy lepsze i gorsze? Na te i inne pytania odpowiada opracowany przez polskich pediatrów i dietetyków nowy ''Poradnik żywienia niemowląt''.

Polscy specjaliści opracowali nowy poradnik żywienia niemowląt

Jak podaje serwis Nauka w Polsce, publikacja, którą stworzyli specjaliści w dziedzinie pediatrii i dietetyki, jest zgodna z najnowszą wiedzą naukową i zaleceniami żywieniowymi z 2014 r. Można ją pobrać za darmo ze strony internetowej programu edukacyjnego ''1000 pierwszych dni dla zdrowia'' (www.1000dni.pl).

Badania populacji dzieci do pierwszego roku życia, którymi kierowała dr Anna Stolarczyk z Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka wykazały, że rodzice popełniają wiele błędów w żywieniu maluchów.

Niemal 40 proc. rodziców nigdy nie słyszało o schemacie żywienia niemowląt. W rezultacie aż 20 proc. polskich niemowląt dostaje w ciągu doby 10 lub więcej posiłków, nie licząc drobnych przekąsek między nimi.

Tymczasem zgodnie z zaleceniami, dzieci w pierwszym roku życia powinny być karmione 5-6 razy na dobę. Ponadto ok. 60 proc. z nich zbyt wcześnie otrzymuje pokarmy przeznaczone dla dorosłych.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum