Polkowice: szczepienia przeciwko grypie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2016 09:20

Mieszkańcy Polkowic, którzy ukończyli 60 lat mogą skorzystać z programu darmowych szczepień przeciw grypie. W tym roku zaproszenia zostały wysłane do 5500 osób - mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych (PCUZ).

Polkowice: szczepienia przeciwko grypie

PCUZ realizuje program ”Szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców gminy Polkowice od 60 roku życia”.

- Grypa niestety jest często lekceważona. Tymczasem należy pamiętać, że sama choroba nie jest może groźna, ale już powikłania, do których może dojść po jej przebyciu, jak najbardziej. W skrajnych przypadkach mogą nawet doprowadzić do śmierci. Dlatego nie wolno grypy lekceważyć, a najlepszym sposobem, aby zapobiec zachorowaniu jest wykonywanie szczepień ochronnych. Pamiętajmy, że wirusy grypy szybko mutują. W związku z tym szczepienia muszą być wykonywane rokrocznie ze względu na swoją sezonowość. Październik jest najlepszym miesiącem, by sięgnąć po szczepionkę. Zachęcam, by to zrobić - podkreśla Mariusz Piskórz, pediatra z PCUZ.

Od czterech lat Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) promuje szczepienia przeciwko grypie ogłaszając kampanię dotyczącą wiedzy na jej temat i profilaktyki. Nosi ona nazwę ”Flu Awareness” (świadomość grypy) i w tym roku będzie realizowana od 17 do 21 października. Głównym celem tegorocznej edycji kampanii jest zwiększenie ilości szczepień przeciwko różnym postaciom grypy również wśród pracowników służby zdrowia. To szczególna grupa, bo jest narażona na większe ryzyko zachorowania.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum