Policzmysie.pl: udowodnią, że raka można pokonać

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2010 11:29

Kampania społeczna policzmysie.pl ma pokazać, że choroba nowotworowa to nie wyrok, a szybkie i skuteczne leczenie oznacza powrót do normalnego życia.

Akcja wystartuje 10 maja i potrwa do 17 maja. Na stronie policzmysie.pl osoby, które pokonały raka lub są w trakcie leczenia będą mogły opowiedzieć o swojej historii – pisemnie lub nakręcić film i wrzucić go do serwisu. Podczas trwania kampanii w godz. 19-20 dyżurować będą specjaliści, którym będzie można zadać pytania dotyczące leczenia nowotworów, rehabilitacji, genetyki.

Potem przez cały rok na forum zamieszczonym na stronie będzie się można wymieniać doświadczeniami oraz uzyskać informacje na temat profilaktyki i leczenia raka.

– Zauważmy, że przeważnie kampanie alarmują: badajcie się, bo tyle a tyle osób umiera. My zamiast straszyć chorobą, chcemy pokazać, że choć rak to poważna sprawa, można go wyleczyć – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr pomysłodawca kampanii Dariusz Godlewski z poznańskiej Fundacji Ludzie dla Ludzi.

W opinii dr Godlewskiego, który jest onkologiem, największym dramatem jest to, że sporo z osób, które dowiadują się, że mają chorobę nowotworową nie podejmuje leczenia.

– Leczenie nowotworów kojarzy się najczęściej z bólem, cierpieniem, uciążliwymi skutkami ubocznymi, ale mało kto podkreśla, że są i te pozytywne aspekty, że pacjent wrócił do zdrowia, do rodziny, do swojej pracy. W tej kampanii chcemy pokazać właśnie takie historie. To ma być dobry przykład i zastrzyk nadziei dla tych osób, które właśnie się leczą lub będą musiały podjąć leczenie – podkreśla onkolog.

Zapowiedź kampanii pojawi się na 400 billboardach: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Będzie ją można również śledzić na antenie TVN i w internecie na Allegro, Gadu-Gadu, Facebooku, Twitterze i Wykop. Do wejścia na stronę akcji będzie zachęcać 500 ciekawostek onkologicznych, które będą się pokazywać na wymienionych serwisach.

Już teraz na stronie www.policzmysie.pl można zobaczyć osiem filmów, których bohaterowie policzyli się z rakiem i cieszą się życiem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum