×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Police: w szkole zakończyła się kwarantanna, rozpoczęły się zajęcia

Autor: PAP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 09 marca 2020 12:17Zaktualizowano: 09 marca 2020 12:24

W zespole szkół w Policach (Zachodniopomorskie) w poniedziałek rozpoczęły się zajęcia. Przez kilka dni w szkole i internatach obowiązywała kwarantanna spowodowana podejrzeniem koronawirusa.

Police: w szkole zakończyła się kwarantanna, rozpoczęły się zajęcia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O zakończeniu kwarantanny i przywróceniu normalnych zajęć poinformował w poniedziałek (9 marca) Mateusz Frąckowiak ze starostwa powiatowego w Policach.

W poniedziałek w nocy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach zdecydował o objęciu kwarantanną internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza, a także samej szkoły. W internatach przebywało łącznie przez kilka dni ponad 200 wychowanków i wychowawców.

Powodem wprowadzenia kwarantanny w szkole było podejrzenie koronawirusa u dwóch uczennic; jedna wróciła wcześniej z Włoch, a druga ze Szwajcarii, ale odwiedzała wtedy także Włochy. W poniedziałek zostały one przewiezione do szczecińskiego szpitala. Po przebadaniu próbek okazało się w środę, że są zdrowe.

O terminie zakończenia kwarantanny w internatach Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza zdecydował powiatowy inspektor sanitarny. Jedna z uczennic przebywających w szpitalu wróciła do Polski 23 lutego br. Okres 14 dni, podczas którego należy obserwować stan zdrowia osób powracających z rejonów wysokiego ryzyka, zakończył się 8 marca.

Kacper Reszczyński (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum