Polacy coraz częściej korzystają z pomocy psychoterapeuty

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2016 10:34

Coraz więcej Polaków odwiedza psychoterapeutów. Z roku na rok liczba takich pacjentów rośnie.

Dzisiaj z pomocy psychoterapeuty korzystają nie tylko biznesmeni, ale także np. pary, które nie mogą się porozumieć. Fot. Shutterstock

Specjaliści twierdzą, że to efekt szybkiego tempa życia, stresu, wysokich oczekiwań pracodawców i braku dystansu do siebie oraz braku umiejętności radzenia sobie z problemami. 

W 2013 roku prowadzona była ogólnopolska kampania społecznej pod hasłem „Mam Terapeutę”, która miała na celu walkę ze stygmatyzacją osób korzystających z pomocy terapeutycznej - pisze Głos Wielkopolski.

Dzisiaj z pomocy psychoterapeuty korzystają nie tylko biznesmeni, ale także rodzice, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi, pary, które nie mogą się porozumieć oraz osoby, które przez problemy w dzieciństwie nie potrafią się odnaleźć we współczesnym świecie.

Psychoterapia rodzinna czy terapia par rozpoczyna się zazwyczaj kilkoma spotkaniami wstępnymi, tzw. konsultacjami, w trakcie których terapeuta zbiera informacje tzw. wywiad niezbędny do zaplanowania dalszej pomocy.

Konsultacje mają też na celu ustalenie, czy psychoterapia będzie najlepszą formą pomocy, czy też konieczna jest inna forma lub konsultacja innego specjalisty, np. neurologa, psychiatry.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum