Pogotowie ratunkowe w Szczecinie: mniej urazów od petard, bez poważnych wypadków

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2021 09:30

Między godz. 19 w czwartek (31 grudnia) a godz. 6 w piątek (1 stycznia) dyspozytorzy medyczni w Kołobrzegu i Szczecinie odebrali ponad 600 zgłoszeń od mieszkańców regionu - poinformowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, podsumowując najbardziej pracowitą noc w roku.

Pogotowie ratunkowe w Szczecinie: mniej urazów od petard, bez poważnych wypadków
W ostatnią noc dyspozytorzy medyczni w Kołobrzegu i Szczecinie odebrali ponad 600 zgłoszeń od mieszkańców regionu. Fot. Archiwum

Zgłoszenia dotyczyły głównie osób, które nadużyły alkoholu lub zażyły środki odurzające, doznały urazów po upadku lub po wdaniu się w bójkę. Sporo z tych zgłoszeń dotyczyło osób nieletnich. Wśród pacjentów były osoby nieprzytomne, z zaburzeniami zachowania, samookaleczeniami lub po próbach samobójczych. Nie odnotowano poważnych wypadków komunikacyjnych - podają zachodniopomorscy ratownicy medyczni.

W porównaniu z analogicznymi okresami w latach ubiegłych odnotowali też mniej osób, które doznały urazów związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard. Najpoważniejsze tego typu zgłoszenie miało miejsce w okolicach Drawska Pomorskiego, gdzie ok. 70-letni mężczyzna doznał poważnego urazu dłoni z częściową amputacją palców.

Nie brakowało zgłoszeń dotyczących osób zakażonych koronawirusem, które skarżyły się na pogorszenie stanu zdrowia i silną duszność.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum