Podlaskie: zakażenia w szpitalu w Choroszczy. Przyjęcia na kilka oddziałów wstrzymane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 września 2020 17:40

Z powodu koronawirusa wstrzymano przyjęcia pacjentów na kilku oddziałach szpitala psychiatrycznego w Choroszczy - podała lecznica. Dotyczy to m.in. oddziału neurologicznego, psychogeriatrycznego i psychosomatycznego.

Podlaskie: zakażenia w szpitalu w Choroszczy. Przyjęcia na kilka oddziałów wstrzymane
Przebywa tu obecnie 28 pacjentów z koronawirusem, zakażonych jest też 12 pracowników Fot. Archiwum

Kilkunastu pacjentów przetransportowano do szpitala w Siedlcach, kilku na oddział zakaźny w Białymstoku.

W szpitalu w Choroszczy przebywa obecnie 28 pacjentów z koronawirusem, zakażonych jest też 12 pracowników. Osoby te przebywają w izolacji - podaje szpital w komunikacie o sytuacji epidemiologicznej zamieszczonym na stronie internetowej w piątek po południu. Poinformowano też o zawieszeniu przyjęć na kilka oddziałów, wciąż też zamknięty jest oddział ogólnopsychiatryczny i psychiatrii sądowej.

Krzysztof Szeweluk z działu organizacyjno-prawnego szpitala poinformował w piątek, że o sytuacji z wstrzymaniem przyjęć pacjentów na te oddziały poinformowano inne placówki, zwłaszcza szpitalne oddziały ratunkowe, by w nadchodzący weekend nie kierowały one pacjentów do tych jednostek w Choroszczy.

- Pozostałe oddziały przyjmują pacjentów i pracują w podwyższonym reżimie sanitarnym. Pracownicy i pacjenci wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. W szpitalu wykonywane są regularne badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Oddziały szpitalne są na bieżąco dezynfekowane oraz ozonowane - podaje szpital.

W związku z ogniskiem koronawirusa w szpitalu w Choroszczy odnotowano także 9 przypadków w Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w tej samej miejscowości. Iwona Sienkiewicz, kierownik oddziału epidemiologii w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, poinformowała w piątek, że koronawirusa wykryto dotąd u ośmiu mieszkańców tego domu i u jednej osoby z personelu.

Iwona Sienkiewicz wskazała ponadto, że można mówić o nowym ognisku koronawirusa w firmie Polmos Białystok (CEDC), gdzie SARS-CoV-2 potwierdzono u pięciu pracowników.

Zaznaczyła, że z danych napływających do sanepidu wynika, że w kolejnych dniach należy się spodziewać kolejnych rekordów zachorowań w regionie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum