Podlaskie: wznowiono przyjęcia na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Kolnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2020 13:35

Oddział wewnętrzny szpitala w Kolnie wznowił przyjęcia pacjentów -  poinformowało w środę (25 marca) w komunikacie starostwo powiatowe. Było to możliwe, bo potwierdzono, że pacjent, który przebywał w lecznicy z podejrzeniem koronawirusa, nie jest zakażony.

Pacjent, który przebywał w lecznicy z podejrzeniem koronawirusa, nie jest zakażony. Fot. Shutterstock

Pacjentów nie przyjmowano na tym oddziale od 23 marca z powodu podejrzenia koronawirusa u jednego z hospitalizowanych tam pacjentów. Inne oddziały w tej placówce działały normalnie.

Jak informował wcześniej powiat, pacjent z podejrzeniem koronawirusa był przewieziony z Kolna do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży, na oddziale w Kolnie wstrzymano jednak przyjęcia, pracownicy pozostali w izolacji, teraz - jak podano w komunikacie - oddział wewnętrzny wraca do normalnej pracy.

- Procedury zadziałały prawidłowo. Żeby nikogo nie narażać, zdecydowałem o zamknięciu oddziału. Mieliśmy nadzieję, że wyniki badań nie potwierdzą zarażenia, ale żeby szpital mógł działać prawidłowo, musieliśmy mieć pewność. Teraz tą pewność mamy i wszyscy bezpiecznie wracają do pracy - podkreśla cytowany w komunikacie starosta kolneński Tadeusz Klama.

Starosta podziękował przy tym służbom medycznym i ponownie zaapelował do pacjentów o to, by nie ukrywać przed personelem medycznym istotnych informacji np. na temat kontaktów z osobami z grup ryzyka czy też na temat objawów.

W komunikacie podkreślono także, że w szpitalu w Kolnie jest obecnie wystarczająca ilość środków ochrony indywidualnej. Na izbie przyjęć pielęgniarki i lekarze są zaopatrzeni w maseczki hepa, kombinezony, fartuchy i rękawice. Osoba, która miała bezpośredni kontakt z podejrzanym pacjentem była dobrze zabezpieczona- podano w informacji prasowej.

Z najnowszych danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku wynika, że w regionie potwierdzono 7 przypadków koronawirusa, z podejrzeniem tego wirusa w szpitalach przebywa 17 osób, 2,932 tys. podlega kwarantannie, 457 jest objętych nadzorem epidemiologicznym, do badań pobrano 698 próbek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum