PAP/Rynek Zdrowia | 20-05-2020 11:51

Podlaskie: potwierdzono zakażenie koronawirusem u drugiego pracownika urzędu marszałkowskiego

U drugiego pracownika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowała w środę rzeczniczka marszałka  Izabela Smaczna-Jórczykowska. Dotychczas próbki do badań pobrano od około stu pracowników urzędu.

To już druga zakażona osoba w urzędzie Fot. Shutterstock

W związku z sytuacją, z powodów organizacyjnych, z 25 maja na 8 czerwca przesunięto termin sesji sejmiku województwa - dodała Smaczna-Jórczykowska. Nie odbędą się również posiedzenia komisji sejmiku, zaplanowane na poniedziałek 25 maja. Decyzję o przesunięciu terminu sesji podjął przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski. W środę ta informacja pojawiła się na portalu samorządu województwa podlaskiego www.wrotapodlasia.pl,. Powodów przesunięcia jednak nie podano.

Smaczna-Jórczykowska tłumaczy, że organizacja sesji wymaga przygotowania ze strony pracowników, a w związku z sytuacją w urzędzie, jest to utrudnione.

O dodatnim wyniku testu na obecność koronawirusa u pierwszego pracownika urzędu marszałkowskiego rzeczniczka marszałka powiadomiła w niedzielę. W środę dodała, że zakończyła się dezynfekcja budynków urzędu w trzech lokalizacjach przy ulicach Wyszyńskiego, Poleskiej i Św. Rocha. Do obiektów przy ul. Wyszyńskiego i Poleskiej wrócili nieliczni pracownicy, budynek przy Św. Rocha jest zamknięty. Zapewniła przy tym, że urząd pracuje, obsługuje interesantów mailowo lub telefonicznie, tak jak ma to miejsce od początku pandemii, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Smaczna-Jórczykowska podała także, że badania potwierdziły koronawirusa u drugiego pracownika urzędu. Osoba ta została ujęta w danych o nowych zachorowaniach na COVID-19 w regionie, które we wtorek opublikował Podlaski Urząd Wojewódzki.

Urząd wojewódzki poinformował w środę przed południem w najnowszym komunikacie o sześciu nowych zachorowaniach na COVID-19 w regionie. Łącznie w Podlaskiem koronawirusa potwierdzono dotąd u 404 osób, 9 osób zmarło.