Podlaskie: mniej łóżek neurologicznych

Autor: bia24.pl/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2020 07:33

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy zmniejszył liczbę łóżek na oddziale neurologicznym z 57 - jak było do tej pory - do zaledwie 30. Powodem są przede wszystkim braki kadrowe.

Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

- Wojewoda zatwierdził tę zmianę. Od grudnia pracujemy na 30 łóżkach - mówi Tomasz Goździkiewicz, dyrektor szpitala w Choroszczy. - Na jesieni ubyło mi dwóch specjalistów. A bez nich nie mogę zapewnić prawidłowej opieki - tłumaczy, wypowiadając się dla portalu bia24.pl.

Szpital wystąpił także o ograniczenie liczby ostrych dyżurów - z 12 do 8 w miesiącu. Jak wyjaśnia dyrektor, nie ma możliwości utrzymania ich dotychczasowej liczby z powodu braków kadrowych.

Zarówno zmniejszenie liczby łóżek, jak i ograniczenie liczby dyżurów ostrych w szpitalu w Choroszczy może oznaczać problemy ze znalezieniem miejsca w regionie dla pacjentów z udarami.

Sytuacja jest o tyle trudna, że w innych szpitalach nie zawsze są wolne łóżka dla pacjentów udarowych. Np. w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku pacjenci leżą na korytarzu, dodatkowe łóżka są dostawiane do sal chorych. Pacjenci neurologiczni do planowych przyjęć są przekładani na inne terminy.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum