Podlaskie: bezpłatna tomografia komputerowa w dwóch kolejnych szpitalach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2020 18:00

W dwóch kolejnych szpitalach w Podlaskiem w Łapach i Kolnie od grudnia pacjenci mogą korzystać z bezpłatnych badań tomografii komputerowej - podały te szpitale i potwierdził to Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ w Białymstoku.

Podlaskie: bezpłatna tomografia komputerowa w dwóch kolejnych szpitalach
Aby skorzystać z badania, trzeba mieć skierowanie od lekarza, który wcześniej ocenia, czy takie badanie jest potrzebne w diagnostyce pacjenta. Fot. Archiwum

Aby skorzystać z badania, trzeba mieć skierowanie od lekarza, który wcześniej ocenia, czy takie badanie jest potrzebne w diagnostyce pacjenta.

Szpital ogólny w Kolnie poinformował w środę (2 grudnia) w komunikacie, że o zakontraktowanie tomografii komputerowej starał się od początku 2020 r., aby badania te mogły być wykonywane od marca, ale z powodu pandemii NFZ zawiesił konkurs na te i na inne świadczenia.

"Szpital od tego czasu wielokrotnie występował zarówno do podlaskiego oddziału NFZ, centrali NFZ, jak również do Ministerstwa Zdrowia o zawarcie umowy na badania, które są podstawą diagnostyki i leczenia. W listopadzie NFZ wznowił trwające postępowanie, które zakończyło się podpisaniem umowy" - poinformował kolneński szpital.

Szpital w Łapach dostał kontrakt na nowy, nowoczesny tomograf. Sprzęt kosztował 2 mln zł. Pieniądze na ten cel przeznaczył prowadzący tę placówkę powiat białostocki. Tomograf znajduje się na powstającym w szpitalu w Łapach szpitalnym oddziale ratunkowym, który razem z lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych ma zacząć działać na początku 2021 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum