Podlaskie: Fundusz ogłosił konkurs na świadczenia PET

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 25 września 2014 10:38

Wiele wskazuje na to, że od listopada mieszkańcy Białegostoku będą mogli zrobić w swoim mieście refundowane przez NFZ badania aparatem PET .

Podlaskie: Fundusz ogłosił konkurs na świadczenia PET

Podlaski NFZ ogłosił konkurs - jeśli zostanie on rozstrzygnięty, mieszkańcy regionu nie będą musieli badań poza województwem. 

Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ, potwierdza, że jeśli zostanie wyłoniony świadczeniodawca wykonujący usługi PET, będzie to pierwsza pracownia diagnostyczna tego typu na terenie województwa podlaskiego realizująca umowę z Funduszem.

W grudniu ubiegłego roku firma Voxel uruchomiła PET w Białostockim Centrum Onkologii. Ale do dzisiaj nie udało się podpisać umowy z NFZ. Fundusz dotąd stał na stanowisku, że zabezpiecza mieszkańcom Podlasia badania poza regionem i zawarcie nowej umowy oznaczałoby wydatki większe o kilka milionów zł.

Teraz NFZ zmienił zdanie i ogłosił konkurs. Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić15 października. Umowa ma obowiązywać od listopada 2014 do czerwca 2016. Tylko w tym roku podlaski NFZ przeznaczy na te badania 456 tys. zł.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum