Podkarpackie: z powodu COVID-19 w 12 podstawówkach zawieszone zajęcia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2021 17:14

Z 1070 szkół podstawowych, w których uczą się dzieci w klasach I-III w woj. podkarpackim, zajęcia stacjonarne zawieszono w 12 z nich, w tym w jednej całkowicie, a w 11 częściowo. Powodem są pozytywne wyniki testów na COVID-19 u nauczycieli i uczniów, a także kwarantanny.

Podkarpackie: z powodu COVID-19 w 12 podstawówkach zawieszone zajęcia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mariola Kiełboń z podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie poinformowała w czwartek PAP, że według danych z 28 stycznia zajęcia stacjonarne całkowicie zawieszono dla sześciorga uczniów w Szkole Podstawowej w Dobkowicach w pow. jarosławskim. Placówka planuje zakończyć zawieszenie zajęć stacjonarnych 30 stycznia.

Z kolei częściowo, czyli dla pojedynczych oddziałów klasowych, zajęcia zawieszono w 11 szkołach podstawowych - w Zamiechowie (pow. jarosławski), w Woli Mieleckiej (pow. mielecki), Krośnie, Mrowli (pow. rzeszowski), Głuchowie i Rakszawie (pow. łańcucki), Torkach (pow. przemyski), w Cieszynie (pow. strzyżowski), Przysietnicy (pow. brzozowski), Adamówce (pow. przeworski) i w Gwoźdźcu w pow. stalowowolskim.

Większość z nich planuje zakończyć zawieszenie zajęć 29 stycznia, a pozostałe 31 stycznia, 4, 5 i 7 lutego.

Zajęcia w tych 12 szkołach zostały zawieszone z powodu zakażenia koronawirusem nauczycieli i uczniów lub z racji kwarantanny albo izolacji.

Kiełboń dodała, że wszędzie tam, gdzie zawieszono zajęcia stacjonarne, uczniowie uczą się zdalnie.

Zastrzegła również, że daty, do których w placówkach tych będą zawieszone zajęcia stacjonarne, mogą się zmienić.

W miniony poniedziałek, 18 stycznia, w szkołach podstawowych w kraju ruszyły zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.

Z danych podkarpackiego kuratorium oświaty wynika też, że z powodu pozytywnych wyników na COVID-19 zajęcia zawiesiły także trzy przedszkola, w tym dwa: w Woli Dalszej (pow. łańcucki) i Jaśle całkowicie, a jedno - w Dębicy - częściowo.

Agnieszka Pipała

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum