Podkarpackie: szczepienia dla pracowników służby zdrowia

Autor: Radiovia/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2014 11:50

Kończy się czas rejestracji do akcji "Placówka Medyczna - Partner Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”. Do tej pory z województwa podkarpackiego zarejestrowały się 84 ośrodki medyczne, które chcą dawać przykład swoim pacjentom i szczepią przeciw grypie swój personel. Rejestracja chętnych placówek trwa do 8 grudnia.


"Po pierwsze nie szkodzić”, to zasada, którą powinni wyznawać wszyscy pracownicy służby zdrowia i to ona powinna być kluczowym argumentem poddania się szczepieniu przez tę grupę zawodową. Osoba, która trafia do lekarza zwykle ma osłabiony organizm, przez co łatwiej o zarażenie wirusem, ciężki przebieg choroby i rozwój powikłań. Zaszczepiony personel znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się grypy w szpitalu lub przychodni. 

Prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Oświaty Zdrowotnej Fundacji Haliny Osińskiej, wyjaśnia, że poprawa sytuacji epidemiologicznej w Polsce wymaga, aby pracownicy służby zdrowia dawali przykład innym.

Uważa też, że szczepienie przeciw grypie powinno być obowiązkiem każdego lekarza oraz personelu szpitalnego. Placówki medyczne są bowiem miejscem, gdzie rozprzestrzenianie się wirusów jest wyjątkowo łatwe.

Więcej: www.radiovia.com.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum