×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podkarpackie: rodzice zrezygnowali z tych darmowych szczepień

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia28 grudnia 2011 14:44

Program profilaktycznych szczepień przeciw meningokokom i pneumokokom w Rzeszowie zakończył się fiaskiem. Skorzystało z niego 60 proc. zgłoszonych do szczepień maluchów.

Podkarpackie: rodzice zrezygnowali z tych darmowych szczepień
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W przyszłym roku miasto z powodu niskiej frekwencji planuje zastąpić szczepienia badaniami tarczycy dla kobiet, które ukończyły 40 lat - pisze Gazeta Wyborcza.

Program profilaktycznych szczepień dla dzieci z rzeszowskich żłobków zakończył się 15 grudnia. Każdy rodzic, który zdeklarował, że chce zaszczepić swoje dziecko, miał taką szansę. To szczepienia nieobowiązkowe, rodzice mogli zaoszczędzić nawet 390 zł (140 zł - meningokoki i 250 zł pneumokoki).

Jak podaje GW, pomimo że początkowe zainteresowanie było duże, ze szczepień skorzystało ostatecznie jedynie 283 dzieci. To ok. 60 proc. tych, których rodzice zadeklarowali, że są zainteresowani. Miasto refundowało szczepionki najlepszej jakości, oferowało dogodne warunki: rodzice mogli przychodzić z dziećmi na szczepienia od godz. 8 do 17 prawie codziennie. Akcja szczepień trwała w Rzeszowie trzy lata.

Więcej: http://wyborcza.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze