Podkarpackie: powstaje dom dla ciężko chorych dzieci

Autor: Nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2016 12:25

Na ukończeniu są prace związane z dobudową nowej części budynku przy Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Wykonawca ma się uporać z wszystkimi pracami budowlanymi do końca lutego.

Rozbudowa hospicjum kosztować będzie 11 mln zł. Hospicjum otrzymało z funduszy norweskich 7 mln zł. Prowadzi zbiórkę brakującej kwoty. Fot. Archiwum

Jak informuje portal nowiny24.pl, w marcu inwestor planuje zakończyć odbiór budynku, a od kwietnia rozpocząć działalność w dobudowanej części, w której ma się znaleźć 15 nowych sal z 30 miejscami dla pacjentów.

W rozbudowanej części powstanie placówka terapeutyczno-opiekuńcza, która będzie domem dziecka dla ciężko chorych dzieci. W tej chwili chore dziecko, co do którego rodzice zrzekli się praw, sąd kieruje do podkarpackiego hospicjum.

Problem w tym, że placówka nie posiada wykwalifikowanych specjalistów. Do tego NFZ nie refunduje takiej działalności. Z kolei domy dziecka na Podkarpaciu nie są dostosowane do przyjmowania tak ciężko chorych dzieci, dlatego Fundacja postanowiła stworzyć takie miejsce.

W zależności od zapotrzebowania, sale będę służyć nie tylko tym dzieciom, ale też podopiecznym hospicjum stacjonarnego. 

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum