×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podkarpackie: mieleccy lekarze wszczepili nowoczesną protezę stawu biodrowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia14 września 2012 12:51

Protezę stawu biodrowego najnowszej generacji, która zmniejsza ryzyko zarysowań, zwichnięcia, ogranicza tarcie i poprawia ruchomość biodra, została w piątek (14 września) wszczepiona w szpitalu w Mielcu (Podkarpackie). To pierwsze w Polsce wszczepienie tego typu protezy.

Podkarpackie: mieleccy lekarze wszczepili nowoczesną protezę stawu biodrowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowała rzeczniczka Szpitala Powiatowego w Mielcu, Aneta Dyka-Urbańska, nowoczesną protezę prawego biodra otrzymała 49-letnia pacjentka z województwa zachodniopomorskiego. Operację przeprowadził zespół lekarzy oddziału urazowo-ortopedycznego mieleckiego szpitala, pod kierunkiem ordynatora Mirosława Midury.

Pacjentka ma mieć docelowo wszczepione obie protezy. Na razie wszczepiono prawą. Operację przeprowadzono w pełnym znieczuleniu. Operowana czuje się dobrze, zabieg przebiegł sprawnie, bez komplikacji.

Midura wyjaśnił, że nowoczesna proteza jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi młodych, aktywnych zawodowo i fizycznie. Ma na stałe wtopioną porcelanową wkładkę, która zmniejsza ryzyko pęknięć, zarysowań, zwichnięć, ogranicza tarcie i poprawia ruchomość biodra. Ponadto trzpień endoprotezy pokryty jest specjalnym płaszczem, złożonym z dwóch warstw tytanowych kuleczek powleczonych dodatkowo kryształami tytanu. Kryształy te powodują lepszą stabilizację trzpienia w kości udowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze