Podkarpackie: Szpital w Nowej Dębie; 23 osoby zakażone koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2020 19:40

23 pracowników i pacjentów szpitala w Nowej Dębie koło Tarnobrzegu (Podkarpackie) zakażonych jest koronawiriusem. Część oddziałów szpitalnych została zamknięta - poinformował w sobotę (25 kwietnia) PAP starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Starostwo powiatowe jest organem prowadzącym placówkę.

- Covid-19 potwierdzono u 12 osób z personelu oraz 11 pacjentów. Wśród pracowników są to trzej lekarze, sześć pielęgniarek, dwie opiekunki oraz jedna osoba z zespołu sprzątającego. Wszyscy są z oddziału wewnętrznego - powiedział starosta Sudoł.

Na swojej stronie internetowej szpital informuje, że zamknięto do odwołania izbę przyjęć oraz oddziały: chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy, chirurgii ogólnej, laboratorium analityczne oraz diagnostykę obrazową.

Szpital w Nowej Dębie, który posiada ponad 200 łóżek, zlokalizowany jest w trzech budynkach. W związku z tym część oddziałów - jak zaznaczył starosta - pracuje normalnie. Dotyczy to m.in. oddziałów: rehabilitacji, pediatrycznego oraz intensywnej opieki medycznej.

Do tej pory na Podkarpaciu Covid-19 zdiagnozowano u 311 osób. Wyzdrowiało 161 pacjentów. Odnotowano 16 zgonów.

Aktualnie w woj. podkarpackim pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 64 osoby, 3 tys. 328 poddane jest kwarantannie, a 45 przebywa w izolacji. Hospitalizowanych jest 133 pacjentów.

Alfred Kyc

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum