Podkarpacie: znowu pojawiła się sepsa

Autor: nowiny24, JJ/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2009 11:02

Do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pod koniec ubiegłego tygodnia trafił 14-letni chłopak z sepsą. Karetka przywiozła go ze Świlczy w bardzo ciężkim stanie.

- W czwartek (5 lutego) wieczorem chłopak gorączkował i wymiotował, a później choroba miała już szybki przebieg. Przywieziono go oddział intensywnej terapii i toksykologii klinicznej już w bardzo ciężkim stanie - wyjaśnia Małgorzata Przysada, zastępca dyrektora ds. medycznych rzeszowskiego szpitala

Chłopak ma też zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W piątek rano mama 14-latka zauważyła dodatkowo zmiany na skórze syna. Lekarze podejrzewają, że sepsę wywołały meningokoki typu B.

W poniedziałek (9 lutego) Janusz Solarz, dyrektor rzeszowskiego szpitala przekazał portalowi rynekzdrowia.pl: - Mam dobrą informację - stan chłopca, który przebywa cały czas na oddziale intensywnej terapii, stale się poprawia. Ma w naszym szpitalu zapewnioną doskonałą opiekę. Czuwa nad nim doświadczony zespół specjalistów, który ma do dyspozycji wszystko, co tylko jest potrzebne w takiej sytuacji.

To już drugi przypadek sepsy na Podkarpaciu w tym roku. W tym samym szpitalu pod koniec stycznia zmarł 3-letni chłopiec. Został przywieziony karetką z izby przyjęć w Brzozowie. Posocznicę wywołały u niego meningokoki typu B.

W 2008 roku na Podkarpaciu odnotowano 15 przypadków sepsy wywołanej przez meningokoki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum