Pobierowo: jedna karetka na 100 tys. plażowiczów

Autor: TVP Szczecin/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2010 12:54

Bezpieczeństwo turystów na wybrzeżu rewalskim zapewniać będzie w czasie wakacji tylko jedna karetka. Latem przebywa tu około 100 tys. plażowiczów.

Karetka ma obsługiwać 30-kilometrowy pas wybrzeża od Pogorzelicy do Pobierowa. Sytuację rozwiązałoby uruchomienie posterunku pogotowia w Pobierowie, do którego dojazd z pobliskiego Niechorza zajmuje 20 minut. W sezonie wakacyjnym znacznie się jednak wydłuża.

– Mimo trwających od dwóch lat zabiegów, nie udaje się nam utworzyć sezonowego posterunku pogotowia ratunkowego w Pobierowie – powiedziała portalowi rynekzdrowia pl. Elżbieta Sochanowska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Wójt gminy Rewal, w skład której wchodzi Pobierowo, buduje pomieszczenia dla straży pożarnej i zespołu ratownictwa medycznego. Boksy dla pogotowia pozostaną jednak niewykorzystane, bo nie będziemy mogli zainstalować tam posterunku – dodała Sochanowska.

Szczecińskie pogotowie prosiło o pomoc w tej sprawie wojewodę, a ten – Ministerstwo Zdrowia. Na razie bez skutku. Gmina Rewal nie jest objęta programem dodatkowego zespołu ratunkowego, pomimo tego, że latem trzeba będzie zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne grupie osób równej mieszkańcom dużego miasta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum