Płock: zbudowali centrum rehabilitacji z funduszu obywatelskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2016 16:16

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku powstało Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne. Będzie oferowało m.in. fizykoterapię, kinezyterapię i hydromasaż. Ma służyć nie tylko podopiecznym ośrodka specjalnego.

Płock: zbudowali centrum rehabilitacji z funduszu obywatelskiego
Budowa centrum to jeden z projektów drugiej edycji budżetu obywatelskiego w Płocku. Fot. archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pomysł budowy takiego centrum to jeden z projektów drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Z ośrodka będą mogli korzystać nie tylko podopieczni Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku.

Chociaż adresatami projektu są przede wszystkim dzieci i młodzież z różnymi zaburzeniami, trudnościami szkolnymi, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, zespołem Aspergera i autyzmem.

Dwukondygnacyjny budynek jest gotowy. Ogłoszono już przetarg na wyposażenie sal terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Część rehabilitacyjna budynku to sale do fizykoterapii, kinezyterapii i hydromasażu.

Nowy obiekt posiada też pracownie terapeutyczne: salę doświadczania świata, salę integracji sensorycznej, pracownię biofeedback, salę terapii grupowej oraz gabinety do terapii indywidualnej (m.in. pedagogicznej, logopedycznej, treningu słuchowego metodą Tomatisa, kinezjologii edukacyjnej wg Paula Dennisona, terapii behawioralnej).

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum