Płock: zakażenia i kwarantanna wśród pracowników sparaliżowały pracę sanepidu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 października 2020 13:15

Zakażenia koronawirusem oraz kwarantanna pracowników, co dotyczy w sumie 44 osób, praktycznie paraliżują pracę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku (Mazowieckie). Prawdopodobnie jej obowiązki przejmie inna tego typu placówka - poinformował prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

Płock: zakażenia i kwarantanna wśród pracowników sparaliżowały pracę sanepidu
Prawdopodobnie obowiązki tej stacji przejmie inna placówka Fot. Shutterstock

- Z mojej wiedzy wynika, że sanepid w tej chwili właściwie w całości nie działa, 44 osoby albo są na kwarantannie, albo są z pozytywnym wynikiem koronawirusa - oświadczył prezydent Płocka podczas czwartkowej sesji rady miasta.

Przedstawiając informację na temat aktualnej sytuacji związanej z epidemią i działań podejmowanych w tym zakresie przez poszczególne instytucje, w tym samorządowe, Nowakowski przekazał, iż rozmawiał na ten temat w środę z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem.

- Wojewoda zapewniał, że będzie starał się pomóc. Najprawdopodobniej obowiązki naszego sanepidu będzie musiał przejąć, jakiś inny sanepid, bo na ten moment nasz sanepid, nie może właściwie w ogóle pełnić swoich zadań na terenie dwóch powiatów: miejskiego - grodzkiego, jak i ziemskiego - zaznaczył prezydent Płocka.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum