Płock: szpital wojewódzki przygotowuje się na jesienny szczyt zachorowań

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2020 14:05

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku do końca sierpnia będą trwały prace nad opracowaniem strategii działania jesienią i zimą, kiedy może nastąpić wzrost zachorowalności na koronawirusa i grypę. Placówkę zobowiązał do tego wojewoda mazowiecki.

Płock: szpital wojewódzki przygotowuje się na jesienny szczyt zachorowań
Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku. Fot. UMWM

Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala na Winiarach, przypomina sytuację z wiosny, kiedy oprócz oddziału zakaźnego dla zabezpieczenia osób z koronawirusem potrzebny okazał się oddział płucny.  Przewiduje ten sam manewr w strategii na okres jesienno-zimowy - podaje Gazeta Wyborcza.

Na przełomie września i października ma zostać uruchomiony kupiony wcześniej aparat do oceny wymazów, który od trzech do pięciu godzin pokaże, z czym do czynienia mają lekarze - z koronawirusem, grypą, czy inną chorobą wirusową.

Sprzęt powinien ułatwić funkcjonowanie szpitalnego oddziału ratunkowego, jak również innych oddziałów szpitalnych, w których pacjent niekiedy nawet przez dobę czy półtorej musi być izolowany w oczekiwaniu na wynik. Aparat został kupiony ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Kosztował ok. 400 tys. zł. Oczekiwana jest jego dostawa.

Więcej: plock.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum