PAP/Rynek Zdrowia | 08-03-2021 13:58

Płock: szpital tymczasowy szuka anestezjologów

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku szuka anestezjologów do pracy w będącym oddziałem tej placówki szpitalu tymczasowym.

Szpital tymczasowy w Płocku zatrudni anestezjologów. FOT Arch. PTWP

Szef płockiego WSzZ poinformował, że w placówce tej, mającej 35 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19, przebywa 38 pacjentów z tą chorobą, w tym 8 pod respiratorami, a w szpitalu tymczasowym z 56 łóżkami covidowymi jest 23 pacjentów.

- Obserwujemy wzrost zachorowań na COVID-19. W szpitalu wojewódzkim nie ma obecnie wolnych łóżek covidowych - poinformował podczas poniedziałkowej telekonferencji Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki. Zaznaczył, że placówka szuka lekarzy anestezjologów, aby zatrudnić ich w szpitalu tymczasowym, który z kolei ma wolnymi łóżka covidowe. 

- Usilnie staramy się o zatrudnienie lekarzy anestezjologów, żeby uruchomić przynajmniej pięć, sześć łóżek, może siedem łóżek intensywnej opieki medycznej w szpitalu tymczasowym. Takie zapotrzebowanie sygnalizowaliśmy już w ogłoszeniach w prasie, poprzez izby lekarskie. Ostatnio o wsparcie w tej sprawie wystąpiliśmy do wojewody mazowieckiego - mówił dyrektor WSzZ.

Ocenił w szpitalu tymczasowym potrzebnych jest sześciu, siedmiu lekarzy tej specjalizacji a obecnie nie ma ani jednego. Przyznał też, że placówka zatrudniłaby także do pracy w szpitalu tymczasowym pielęgniarki anestezjologiczne.