×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Płock: pacjent z podejrzeniem boreliozy zostanie przyjęty za… 20 miesięcy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia18 stycznia 2018 09:38

Mężczyzna z podejrzeniem boreliozy  zgłosił się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Usłyszał, że przyjmą go w poradni hepatologicznej we wrześniu 2019 roku.

Płock: pacjent z podejrzeniem boreliozy zostanie przyjęty za… 20 miesięcy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, potwierdza, że w Płocku nie ma poradni chorób zakaźnych z kontraktem NFZ. W przypadku podejrzenia boreliozy płocczanie mogą korzystać ze świadczeń poradni hepatologicznej. Niestety problemem jest dość odległy termin.

Jak przekonuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, powodem tak długiego oczekiwania do poradni hepatologicznej jest brak lekarzy. Jak podkreśla w całym kraju największy deficyt jest właśnie wśród lekarzy specjalistów chorób zakaźnych.

Kwiatkowski dodaje, że odległe terminy wizyt są także w innych poradniach specjalistycznych i że jest to spowodowane brakami kadry lekarskiej oraz niskimi kontraktami NFZ.

Czy pacjent z podejrzeniem choroby zakaźnej może czekać na wizytę u specjalisty ażtak długo?

Jak tłumaczy dyrektor Kwiatkowski, w nagłych przypadkach, jeśli musi być hospitalizowany, wzywa się pogotowie ratunkowe. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze