Płock: ortopedia po nowemu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2010 17:50

Ortopedzi, którzy jeszcze niedawno pracowali w Szpitalu Świętej Trójcy zaczną przyjmować w nowej placówce na Podolszycach jeszcze w styczniu. Zastąpili ich inni.

– Od poniedziałku (4 stycznia) w szpitalu działamy pełną parą – zapewnia na łamach Gazety Wyborczej Artur Krawczyk, prezes Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Jak mówi prezes nowi lekarze bywali w szpitalu już w grudniu, zajmowali się kwalifikowaniem pacjentów do zabiegów. Chodziło o to, aby przejście obowiązków odbyło się jak najbardziej płynne i pacjenci go nie odczuli. Zabiegi odbywają się zgodnie z planem.

– W tej chwili weryfikujemy kolejkę. Ponieważ na operację czeka się kilka lat, zdarza się, że niektórzy pacjenci już wyleczyli się w innym szpitalu, czasami, niestety, zmarli. Dlatego realną długość oczekiwania będziemy mogli podać pod koniec stycznia. Od teraz kolejkę będzie nadzorowała jedna osoba, pracownik szpitala, a nie jak do tej pory sami ortopedzi – dodaje Artur Krawczyk.

Nowy płocki szpital na Podolszycach, gdzie będą pracować lekarze, którzy odeszli ze Świętej Trójcy, miał ruszyć na początku stycznia. Niektóre formalności spowodowały przesunięcie otwarcia placówki. Ma to nastąpić jeszcze w styczniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum