Płock: oddział płucny szpitala wojewódzkiego wznawia przyjęcia. Interna nadal nie przyjmuje

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 września 2020 21:36

W związku z ujemnymi wynikami testów w kierunku koronawirusa wśród personelu wznowiono przyjęcia pacjentów na oddział płucny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego (WSzZ) w Płocku (Mazowieckie). Pacjentów nadal nie przyjmuje oddział internistyczny - przekazał dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski.

Płock: oddział płucny szpitala wojewódzkiego wznawia przyjęcia. Interna nadal nie przyjmuje
Pacjentów nadal nie przyjmuje oddział internistyczny Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Wszystkie wyniki są ujemne. W związku z tym decyzja jest już podjęta, przyjmujemy na oddział płucny - mówił w sobotę dyrektor płockiego WSzZ. Zaznaczył, iż w przypadku oddziału internistycznego placówka wciąż czeka na część wyników testów w kierunku koronawirusa, które wcześniej przeprowadzono wśród personelu.

- Dwie trzecie wyników spłynęła już kilka dni temu. Czekamy na pozostałe. W związku z tym nie przyjmujemy nadal nowych pacjentów na oddział internistyczny - oświadczył Kwiatkowski. Dodał, iż część testów trzeba będzie tam zapewne powtórzyć.

Na początku tygodnia dyrektor płockiego WSzZ informował, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch lekarzy i dwóch pielęgniarek oddziału płucnego - wszystkich skierowano do izolacji domowej. Pozostali pracownicy oddziału płucnego, łącznie ponad 30 osób, trafili na kwarantannę. Następnie pobrano od nich wymazy do badań w kierunku koronawirusa.

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem na oddziale płucnym, wszyscy pacjenci tego oddziału zostali ewakuowani: największa ich liczba została wypisana do domu, gdy pozwalał na to stan kliniczny, część przeniesiono na inne oddziały - zakaźny i dermatologiczny. Źródłem zakażenia na oddziale płucnym był prawdopodobnie pacjent przyjęty w bardzo ciężkim stanie, który po kilku dniach zmarł.

W przypadku oddziału internistycznego przyjęcia wstrzymano, gdy zakażenie koronawirusem stwierdzono u pacjentki, która początkowo nie miała żadnych objawów - pacjentka trafiła tam w związku z leczeniem cukrzycy. Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem została przeniesiona na oddział zakaźny. Jednocześnie u pracowników oddziału internistycznego, łącznie u ok. 30 osób, wykonano jeszcze w środę testy w kierunku koronawirusa, z których dwie trzecie dały wynik ujemny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum