Płock: nowy schemat organizacji ratownictwa medycznego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2011 10:22

Nowy schemat ratownictwa medycznego na Mazowszu zaczyna obowiązywać od lipca. Zmiany mają następować stopniowo. Na początek znikną dyspozytornie pogotowia w Gostyninie oraz w Sierpcu.

Płock: nowy schemat organizacji ratownictwa medycznego
Choć oficjalnie nowy system organizacyjny ratownictwa medycznego w województwie zaczyna obowiązywać już za kilka dni, to w rejonie płockim pierwsze zmiany pojawią się na początku sierpnia br. Wtedy przestaną działać dyspozytornie w Gostyninie i Sierpcu. Ich obowiązki przejmie dyspozytornia w Płocku.

Od września br. wszystkie zgłoszenia z regionu będą odbierać dyspozytorki i dyspozytorzy w Płocku. Do tej pory były to dwie osoby, teraz będą trzy. Bez zmian pozostają miejsca wyczekiwania karetek. Tak jak do tej pory, pojazdy będą stacjonowały w Płocku (przy al. Armii Krajowej, ul. Strzeleckiej i Gwardii Ludowej), Wyszogrodzie, Gąbinie, Staroźrebach, Sierpcu, Gostyninie. Po wprowadzeniu zmian przestanie też obowiązywać rejonizacja.

W zamyśle pomysodawców zamian, mają one na celu lepsze skoordynowanie systemu ratownictwa.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, gdy już powstaną Centra Powiadamiania Ratunkowego (CPR), w Warszawie i Radomiu, to dzwoniąc z Płocka pod numer 112, mieszkaniec tego miasta dodzwoni się do CPR w Radomiu. Dopiero z Radomia będzie wysyłany sygnał do płockiej dyspozytorni. Ona z kolei da sygnał do wyjazdu karetce stojącej w miejscu wyczekiwania.

Natomiast dzwoniąc pod numer 999 mieszkaniec regionu płockiego dodzwoni się do dyspozytorni w Płocku.

Więcej: http://plock.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum