Płock: nieodpłatne badania kręgosłupa

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2009 10:15

Fundacja Orlen Dar Serca przeznaczyła kilkaset tysięcy złotych na program diagnostyki obrazowej schorzeń kręgosłupa. Badania będą się odbywać w Płocku w każdą sobotę do końca roku, począwszy od 5 września.

Płock: nieodpłatne badania kręgosłupa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program powstał przy współpracy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i spółki Orlen Medica. Badania będą wykonywane na sprzęcie szpitala przez lekarzy spółki, a ich koszty pokryje fundacja Orlen Dar Serca.

Warunkiem udziału pacjentów w programie jest aktualne zameldowanie na terenie miasta lub powiatu płockiego ziemskiego oraz posiadanie skierowania na rezonans magnetyczny kręgosłupa od lekarza specjalisty mającego umowę z NFZ. Udział w badaniach dostępny będzie także dla pacjentów oczekujących  w kolejce na tego typu badanie.

Danuta Tarka, zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego ds. medycznych wyjaśnia, że nie jest to badanie przesiewowe, ale mogą w nim brać udział osoby w trakcie diagnostyki.

Danuta Tarka przypomina, że pracownia rezonansu magnetycznego, to również w dużej mierze zasługa Orlenu. Jej urządzenie kosztowało ponad 4 mln zł, z czego trzy czwarte dał koncern, a resztę dołożył marszałek województwa mazowieckiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze