Płock: niebieskie światełko dla osób dotkniętych autyzmem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2015 13:01

W czwartek, 2 kwietnia, płocki ratusz zaświeci się na niebiesko. Niebieskie będą także wstążki rozdawane na ulicach mieszkańcom miasta. I te powiewające na antenach taksówek. Tego dnia cały Płock będzie się solidaryzował z osobami dotkniętymi autyzmem.

Płock: niebieskie światełko dla osób dotkniętych autyzmem
Fot. archiwum

To drugie obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Płocku. W tym roku impreza będzie miała o wiele większy rozmach. W planach są zajęcia sensoryczne dla dzieci, wystawa, pokaz filmu, zawody sportowe.

Organizatorami płockiej akcji jest Społeczna Inicjatywa Obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. To grupa osób całkowicie nieformalna, której zależy na tym, by przybliżyć płocczanom temat autyzmu.

Głównym miejscem płockich obchodów będzie NoveKino Przedwiośnie. O godz. 17 wszyscy chętni obejrzą tam film "Temple Grandin", nagrodzoną siedmioma statuetkami Emmy produkcję HBO o dziewczynie z autyzmem, która dzięki wsparciu matki pokonała swe ograniczenia i została cenionym naukowcem. O godz. 20 iluminacja ratusza zmieni kolor na niebieski.

Podświetlanie różnego rodzaju obiektów na niebiesko jest gestem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Inicjatywa "Zaświeć się na niebiesko" została wymyślona przez amerykańską organizację Autism Speaks, aby wzbudzić ciekawość i sprowokować odbiorców na całym świecie do rozmowy.

Więcej: m.plock.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum