PAP/Rynek Zdrowia | 20-07-2020 16:14

Płock: koronawirus w szpitalu miejskim - 37 osób na kwarantannie

W związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników Szpitala Miejskiego św. Trójcy w Płocku kwarantanną domową objęto 37 osób, głównie lekarzy i pielęgniarek. Wykonywane są badania w kierunku koronawirusa, także u pacjentów. Na razie wyniki są ujemne - mówił w poniedziałek Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Na razie zakażenie potwierdzono tylko u jednej pracownicy szpitala Fot. Shutterstock

Przypomniał, że zakażenie koronawirusem u jednej z pracownic placówki potwierdzono w sobotę - w związku z tym, decyzją sanepidu, wstrzymane są tam do odwołania nowe przyjęcia pacjentów oraz planowe zabiegi, a także odwiedziny u hospitalizowanych. Dodał, że obecnie na terenie placówki wykonywane są sukcesywnie badania w kierunku koronawirusa, w zależności od terminu ostatniego kontaktu poszczególnych osób z pracownikiem zakażonym.

- Dotychczas takich badań wykonano blisko 80. Wszystkie te, które już mamy, są ujemne. I to jest bardzo dobra informacja, bo na ten moment nie możemy potwierdzić dużego ogniska koronawirusa - przekazał w trakcie wideoczatu Nowakowski. Uściślił, że w całym Płocku aktualnie zakażenie koronawirusem potwierdzono w sumie u 7 osób - jedna z nich to właśnie pracownik Szpitala Miejskiego św. Trójcy.

W związku z sytuacją w placówce, jak przekazał prezydent Płocka, pacjenci są planowo wypisywani z części oddziałów - chorób wewnętrznych, pediatrii, psychiatrii i neonatologii, natomiast w przypadku pozostałych oddziałów wypisy odbywają się tylko u pacjentów, u których uzyskano dotąd ujemny wynik badania w kierunku koronawirusa. Normalnie działają filie szpitala na terenie miasta, np. przychodnie czy ośrodek rehabilitacji i zakład opiekuńczo-leczniczy oraz centrum zdrowia psychicznego.