Płock: kolejny dawca szpiku odnaleziony w ramach akcji na Polish Hip-Hop Festival

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2019 16:35

Podczas ubiegłorocznego Polish Hip-Hop Festival w Płocku (Mazowieckie), w ramach akcji organizowanej przy udziale Fundacji DKMS Polska, udało się znaleźć kolejnego, szóstego już dawcę komórek macierzystych - w maju komórki pobrano dla pacjenta z USA, chorującego na nowotwór krwi.

Płock: kolejny dawca szpiku odnaleziony w ramach akcji na Polish Hip-Hop Festival
Kolejnego dawcę komórek macierzystych udało się znaleźć podczas zeszłorocznej, szóstej edycji festiwalu. Fot. Archiwum

Informując o tym wydarzeniu, organizatorzy Polish Hip-Hop Festival, zaapelowali o udział w akcji "Dzień dawcy szpiku" także w trakcie tegorocznej edycji tej muzycznej imprezy, która odbywać się będzie na płockiej nadwiślańskiej plaży od 1 do 3 sierpnia.

- Jest nam niezmiernie miło, że oprócz wyjątkowego wydarzenia muzycznego, jakim jest festiwal, udaje nam się już szósty raz dołożyć cegiełkę do ratowania życia - podkreślili we wtorek (25 czerwca) organizatorzy płockiego Polish Hip-Hop Festival.

Wyjaśnili, powołując się na wiadomość z Fundacji DKMS Polska, że kolejnego dawcę komórek macierzystych udało się znaleźć podczas zeszłorocznej, szóstej edycji festiwalu i odbywającej się tam jednocześnie akcji "Dzień dawcy szpiku".

- W maju nastąpiło pobranie komórek macierzystych dla pacjenta płci męskiej z USA, chorującego na nowotwór krwi - podali organizatorzy płockiego Polish Hip-Hop Festival, przytaczając informację otrzymaną od koordynatora ds. rekrutacji dawców z Fundacji DKMS Polska Leszka Lewandowskiego.

- Korzystając z okazji zachęcamy uczestników tegorocznej edycji do rejestracji w bazie dawców podczas festiwalu. Dla Was to pięć minut, dla kogoś całe życie. Zostań dawcą szpiku, razem powiedzmy stop białaczce - zaapelowali organizatorzy tegorocznej odsłony Polish Hip-Hop Festival.

Jak powiedział Marcin Siwek z biura festiwalu, w trakcie trwania imprezy punkt rejestracji dawców szpiku czynny będzie w tym roku na płockiej nadwiślańskiej plaży.

- Będzie to ścisłe centrum festiwalu. Kolejny raz, wspólnie z Fundacją DKMS Polska, przeprowadzimy taką akcję - podkreślił Siwek.

Polish Hip-Hop Festival gości na malowniczej, nadwiślańskiej plaży w Płocku od 2013 r. W ubiegłym roku impreza zgromadziła rekordową w swej historii liczbę wykonawców - 77 artystów, w tym także zagranicznych, jak AllttA, czyli amerykańsko-francuski duet Mr. J. Medeiros i 20syl. Imprezę odwiedziło wówczas ponad 14 tys. publiczności, także z wielu krajów Europy - oznacza to, że o ponad 2 tys. osób pobity został wcześniejszy rekord frekwencji.

Podczas tegorocznej, siódmej z kolei odsłony Polish Hip-Hop Festival wystąpią m.in. Sokół, PRO8L3M, KęKę, O.S.T.R., Paluch, Joda, Kobik, Chillwagon, Tuzza i VNM, a także Emmsje Gauti, jedna z największych gwiazd rap na Islandii oraz przedstawiciel hiszpańskiej sceny tego gatunku - Bambax. Wspólnie, na jednej scenie, - jak zapowiadają organizatorzy - wystąpi ekipa SBM Label, w tym Białas & Lanek, Bedoes, Jan-rapowanie, Solar, White 2115, Moli, a także Mata, Beteo, DJ Johny i bracia Kacperczyk. Planowane są też koncerty takich wykonawców, jak: Polska Wersja, Syny, Otsochodzi, Ero i Kosi oraz Dwa Sławy, Smolasty, Emes Milligan i PlanBe.

Twórcy imprezy anonsują, iż w tym roku na uczestników będzie czekało kilka scen oraz dodatkowe atrakcje, jak foodtrucki i specjalna strefa merchandise. Będzie również pole namiotowe.

W marcu organizatorzy Polish Hip-Hop Festival zapowiedzieli organizowanie Polish Hip-Hop Music Awards, cyklicznego wydarzenia, podczas którego artyści rodzimej sceny tego gatunku muzycznego otrzymywaliby specjalne nagrody - pierwsza edycja ma odbyć się na początku 2020 r.; nagrody zostaną przyznane w 14 kategoriach i wręczone podczas uroczystej gali.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum