Pleszew: testy na koronawirusa 17 osób z kardiologii w Pleszewie ujemne, do pracy wrócą...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 19:00

17 lekarzy i pielęgniarek z oddziału kardiologii może powrócić w poniedziałek do pracy w pleszewskim szpitalu; nie stwierdzono u nich zakażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę (29 marca) rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego Ireneusz Praczyk.

Wszystkie testy są ujemne, co oznacza, że personel medyczny może od poniedziałku wrócić do pracy w szpitalu. Fot. Shutterstock

Na oddziale kardiologii Pleszewskiego Centrum Medycznego przez jeden dzień przebywał pacjent, który zmarł w innej placówce medycznej i stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

W związku z zaistniałą sytuacją służby sanitarne skierowały pracowników pleszewskiej kardiologii, które mogły mieć kontakt z zakażonym, na kwarantannę. Wymazy na obecność wirusa pobrano od 17 lekarzy i pielęgniarek.

- W niedzielę otrzymaliśmy wyniki. Wszystkie testy są ujemne, co oznacza, że personel medyczny może od poniedziałku wrócić do pracy w szpitalu - powiedział rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego Ireneusz Praczyk.

Nadal na wyniki w kwarantannie domowej oczekuje jeszcze 27 pracowników szpitalnego oddziału ratunkowego oraz 6 pacjentów ze szpitala w Pleszewie.

Okazało się, że koronawirusem zakażony jest kardiolog z kaliskiego szpitala, który dyżurował w pleszewskiej placówce medycznej w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum