ePiotrków/Rynek Zdrowia | 19-01-2017 11:25

Piotrków: oddział pediatrii ruszy, jeśli znajdą się lekarze...

Dlaczego w Piotrkowie wciąż nie ma oddziału pediatrycznego? - takie pytanie zadała w czwartek (19 stycznia br.) rano na antenie piotrkowskiego radia Anna Milczanowska posłanka PiS Dariuszowi Klimczakowi, wicemarszałkowi województwa łódzkiego i wiceprezesowi PSL.

Dla ponownego otwarcia pediatrii potrzebny jest ordynator. Nie ma go... Fot. Fotolia

Przypomnijmy, że oddział dla dzieci w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim został zamknięty 1 listopada 2016 z powodu braku lekarzy. Najmłodsi pacjenci zostali zmuszeni do leczenia w szpitalach: w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie.

W dalszej perspektywie pediatria miała zacząć funkcjonować w szpitalu powiatowym. Jednak również ta placówka ma problem ze znalezieniem lekarza, który poprowadzi oddział.

Posłanka PiS skierowała swoje pytanie właśnie do wicemarszałka, bo to województwo jest organem prowadzącym dla szpitala wojewódzkiego. Wicemarszałek Klimczok zapewnił, że jak tylko znajdzie się lekarz - ordynator, który pokieruje tym oddziałem, pediatria będzie uruchomiona, a po zakończeniu remontu, który już trwa w szpitalu powiatowym, oddział będzie tam przeniesiony.

Tymczasem dyrekcja szpitala powiatowego stoi na stanowisku, że najbardziej prawdopodobny termin uruchomienia oddziału to kwiecień 2017.

Więcej: www.epiotrkow.pl