Piotrków Trybunalski: szpital otwiera oddział pediatryczny

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2017 13:17

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim przyjmie w piątek (2 czerwca) pierwszych małych pacjentów. Dzień wcześniej nastąpi oficjalne otwarcie oddziału dla dzieci.

Piotrków Trybunalski: szpital otwiera oddział pediatryczny
W pomieszczeniach, w których obecnie leczone będą dzieci, mieścił się wcześniej oddział chirurgiczny Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Oddział ma 19 łóżek. Nowe sale są jasne i przestronne. W każdej jest telewizor i miejsce do spania dla rodzica. W pomieszczeniach, w których obecnie leczone będą dzieci, mieścił się wcześniej oddział chirurgiczny - informuje Dziennik Łódzki.

Praca na pediatrii ruszy od piątku i przez kolejne siedem dni będą tu przenoszeni mali pacjenci z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Z sal "Kopernika" przez ostatni czas korzystała pediatria PZOZ.

Skomplikowana sytuacja pediatrii w Piotrkowie to skutek zamknięcia oddziału w szpitalu wojewódzkim pod koniec ub. r. Powodem "czasowej likwidacji" pediatrii był brak specjalistów. Dopiero po niemal pół roku udało się znaleźć nowego ordynatora oddziału i rozpoczęło się kompletowanie pozostałego personelu. Obecnie na oddziale pracuje ośmiu lekarzy i 11 pielęgniarek. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum