PAP/Rynek Zdrowia | 03-06-2020 11:04

Piotrków Trybunalski: rusza samochodowy punkt pobierania wymazów

W środę (3 czerwca) zostanie uruchomiony kolejny w woj. łódzkim samochodowy punkt do poboru próbek w kierunku badań na obecność koronawirusa. Ruszy w Piotrkowie Trybunalskim na terenie dworca PKS.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Punkt będzie działał do odwołania, codziennie w godz. 8-10. Wymazy będą pobierane w szczególności od osób przebywających na kwarantannie i kierowanych do pobrania próbki przez sanepid. Zgłoszenie przyjazdu do punktu wskazane osoby będą mogły dokonać dzień wcześniej za pomocą strony internetowej www.pacjent.gov.pl.

Nowy samochodowy punkt pobierania wymazów powstał z myślą m.in. o przyjeżdzających do regionu piotrkowskiego pracownikach sezonowych, z których ponad 90 proc. stanowią obywatele Ukrainy.

Na trzy godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów.

Wymazy pobierane są bez opuszczania pojazdu, a przyjeżdżając do punktu należy: przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas, mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, mieć założone rękawiczki jednorazowe, posiadać przy sobie dokument tożsamości, kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt oraz po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik.