Pierwszy zakażony koronawirusem pacjent z Sosnowca opuścił już szpital

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2020 14:01

Pierwszy pacjent z Sosnowca (Śląskie), który był zakażony koronawirusem, jest zdrowy i opuścił szpital - podali w piątek (3 kwietnia) przedstawiciele lokalnych władz. To jedna z ponad 20 osób z tego miasta, u których badania potwierdziły zakażanie tym groźnym patogenem.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

- 30-letni mężczyzna 3 kwietnia opuścił oddział zakaźny szpitala w Raciborzu. Pacjent 12 marca został przewieziony z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu do szpitala w Zawierciu, a po jego ewakuacji do szpitala w Raciborzu - poinformował rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu Rafał Łysy.

Według informacji lokalnych władz, zakażenie koronawirusem badania potwierdziły dotychczas u 21 mieszkańców miasta.

Sosnowiczanin jest kolejną osobą w woj. śląskim, która w ostatnich dniach opuściła szpital po zakażeniu koronawirusem. Kilku innych pacjentów opuściło szpital w Raciborzu w czwartek (2 kwietnia).

W całym woj. śląskim zakażenie wirusem SARS-CoV-2 badania potwierdziły dotychczas u 426 osób, 13 osób zmarło. Według podanych w piątek rano danych sanepidu, wyzdrowiało siedem osób. Chodzi o pacjentów, u których dwa kolejne testy potwierdziły, że nie są już zakażone.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum