Pierwszy przypadek koronawirusa w Ameryce Łacińskiej. Chory wrócił z Włoch

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2020 14:16

O pierwszym przypadku zakażenia nowym koronawirusem w Ameryce Łacińskiej poinformowała w środę (26 lutego) Agencja Reutera, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą. Infekcję u 61-latka, który odwiedził wcześniej Włochy, miał potwierdzić szpital w Sao Paulo w Brazylii.

Mężczyzna uzyskał pozytywny wynik testu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Osoba ta wypowiedziała się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ władze brazylijskie nie ogłosiły jeszcze wyniku testu na obecność wirusa - podała Agencja Reutera. Jest to spodziewane jeszcze w środę.

Ministerstwo zdrowia Brazylii oświadczyło we wtorek wieczorem, że zajmuje się przypadkiem mieszkańca Sao Paulo, który podróżował do Lombardii w północnych Włoszech od 9 do 21 lutego i ma objawy Covid-19.

Szpital Alberta Einsteina przekazał w oświadczeniu, że mężczyzna uzyskał pozytywny wynik testu metodą PCR w poniedziałek i we wtorek powiadomiono władze epidemiologiczne stanu Sao Paulo.

Nowy koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys.

W Europie największa epidemia ma obecnie miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano ponad 323 zakażenia i 11 zgonów.

We wtorek Austria, Chorwacja i Szwajcaria potwierdziły swoje pierwsze przypadki zakażenia Covid-19, w środę nowe przypadki zgłosiły Hiszpania i Francja. Większość zainfekowanych osób w krajach europejskich odwiedziła w ostatnim czasie Włochy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum