Pierwszy Ośrodek Symulacji Medycznych należący do pogotowia oficjalnie otwarty

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2020 17:00

W poniedziałek (27 stycznia) w filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach został oficjalnie otwarty  Ośrodek Symulacji Medycznych. Zajęcia w Ośrodku rozpoczną się w lutym.

Ośrodek Symulacji Medycznych w filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach Fot. WSPR w Szczecinie - profil na Fb

Jak informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, jednostkę otworzono w ramach projektu "Zintegrowane Transgraniczne Ratownictwo Medyczne w Pomeranii/Brandenburgii (InGRiP)'' dofinansowanego z Programu Współpracy INTERREG V A.

To pierwszy Ośrodek Symulacji Medycznych w Polsce należący do pogotowia. Będą się w nim wspólnie szkolić ratownicy medyczni oraz lekarze z Niemiec i z Pomorza Zachodniego. Wszystko po to, aby ułatwiać współpracę pomiędzy polskimi i niemieckimi medykami w sytuacjach ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Pomieszczenia szkoleniowe w Ośrodku Symulacji Medycznych wyposażone zostały w symulator imitujący przedział medyczny ambulansu oraz w pięć symulatorów pacjenta, które posiadają funkcje imitujące żywych pacjentów, pozwalają na symulowanie najróżniejszych sytuacji klinicznych. Ośrodek wyposażono w elementy rejestrujące obraz i dźwięk. Dzięki temu możliwa będzie całościowa ocena sytuacji, analiza postępowania zespołu oraz wyciągnięcie konstruktywnych wniosków.

W ramach projektu zakupiono: symulator ambulansu - to replika przedziału medycznego karetki, mobilny symulator urazowy- symulator odwzorowujący dorosłego pacjent, ratunkowy symulator pacjenta, porodowy symulator pacjenta – symulator niezwykle realistycznie odwzorowuje zachowanie i cechy kobiety rodzącej jak i jej dziecka, symulator niemowlęcia, pediatryczny symulator ratunkowy

Koszt zakupu symulatorów i wyposażenia technicznego Ośrodka Symulacji Medycznych to 2.695.035,25 zł brutto.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum